Product Code:
Stock Code:
2FT – LED High Bay at 13000 Lumens in 5000k with opaque lens and occupancy sensor
| Ballast Type | LED Driver |
|---|---|
| CRI | 80 |
| Dimming | Yes |
| Finish Color | White |
| Lumen Output | 13,000 lm |
| Mounting | Suspended |
| Nominal CCT | 5000K |
| Primary Material | Galvanized Steel |
| Product Type | Product |
| Rated Input Voltage Range | 120-277 VAC |
| Series | HORLED2 |
| Type | High Bay |
| Wattage | 91.79 W |
| Weight | 12.15 lbs |
| Master Case Height | 7.25 in. |
| Master Case Length | 25 in. |
| Master Case QTY | 1 |
| Master Case Weight | 13.5 lbs |
| Master Case Width | 24.25 in. |
Leave your info below and we’ll get back with you.
We have received your request for assistance and one of our Customer Service or Inside Sales agents will contact you shortly.