Product Code:
Stock Code:

2FT – LED High Bay at 27000 Lumens in 4000k with opaque lens
| Ballast Type | LED Driver |
|---|---|
| Finish Color | White |
| Mounting | Pendant Mount |
| Nominal CCT | 4000K |
| Primary Material | Steel |
| Product Type | Product |
| Rated Input Voltage Range | 120-277 VAC |
| Series | HORLED |
| Wattage | 150 W |
| Weight | 12.76 lbs |
| Master Case Height | 7.25 in. |
| Master Case Length | 25 in. |
| Master Case QTY | 1 |
| Master Case Weight | 12.75 lbs |
| Master Case Width | 24.25 in. |
Leave your info below and we’ll get back with you.
We have received your request for assistance and one of our Customer Service or Inside Sales agents will contact you shortly.