Product Code:
Stock Code:

LED Tube High Bay with 9x 18w lamps at 5000K with occupancy sensor
| Ballast Type | Integrated (bypass) |
|---|---|
| Beam Angle | 230 ° |
| Finish Color | White |
| Lumen Output | 19,800 lm |
| Mounting | Suspended |
| Nominal CCT | 5000K |
| Primary Material | Galvanized Steel |
| Product Type | Product |
| Rated Input Voltage Range | 120-277 VAC |
| Series | HORLED |
| Type | High Bay |
| Wattage | 162 W |
| Weight | 16.25 lbs |
| Master Case Height | 4.75 in. |
| Master Case Length | 51.5 in. |
| Master Case QTY | 1 |
| Master Case Width | 14.75 in. |
| Pallet Height | 53 in. |
| Pallet Length | 53 in. |
| Pallet QTY | 30 |
| Pallet Width | 48 in. |
Leave your info below and we’ll get back with you.
We have received your request for assistance and one of our Customer Service or Inside Sales agents will contact you shortly.