Product Code:
Stock Code:
6″ 15W TRIM HAZE 3000K, 90CRI, 1000 LMS
| Finish Type | Haze |
|---|---|
| Lens Type | Frosted |
| Mounting | Recessed |
| Primary Material | Aluminum |
| Series | TLD |
| Wattage | 15 W |
| Case Height | 7.75 in. |
| Case Length | 8.25 in. |
| Case QTY | 1 |
| Case Weight | 1.75 lbs |
| Case Width | 8.125 in. |
| Master Case Height | 8.25 in. |
| Master Case Length | 17.125 in. |
| Master Case QTY | 4 |
| Master Case Weight | 7.5 lbs |
| Master Case Width | 16.875 in. |
| Package Length | 17.125 in. |
| Package QTY | 4 |
| Package Weight | 7.5 lbs |
| Package Width | 16.875 in. |
Leave your info below and we’ll get back with you.
We have received your request for assistance and one of our Customer Service or Inside Sales agents will contact you shortly.