Product Code:
Stock Code:
SLNLED 4FT COLOR AND WATTAGE SELECTABLE
| Dimming | 0-10V |
|---|---|
| Efficacy | 150 lm/W |
| Finish Color | White |
| Housing Material | Steel |
| Lens Material | PMMA |
| Lens Type | Frosted |
| Manufacturer | TAMCO USA |
| Mounting | Surface or Suspended |
| Nominal CCT | 3500K/4000K/5000K |
| Product Type | Product |
| Weight | 2.5 lbs |
Leave your info below and we’ll get back with you.
We have received your request for assistance and one of our Customer Service or Inside Sales agents will contact you shortly.